A digitális videotechnika egyértelműen forradalmasította az otthoni és az ipari, illetve az üzleti biztonsági megfigyelőrendszereket. Az új generációs kamera rendszerek könnyedén felszerelhetőek és több száz órányi felvételt képesek tárolni. Kompatibilisek okostelefonokkal, tabletekkel, laptopokkal, bármilyen gyanús esetnél azonnali jelzést tudnak leadni, a legtöbb készülék pedig távirányítással is mozgatható. Kevesen gondolnánk azonban azt, hogy ezek a megfigyelő kamera rendszerek, akár nagyobb kárt is okozhatnak a tulajdonosának mint amennyi hasznot.
Manapság már nem elég kizárólag csak a fizikai bűncselekmények ellen felkészülni, hiszen a kiber-bűnözések egyre inkább teret nyernek, a hatóságoknak pedig nem mindig sikerül kézre keríteni a tetteseket vagy idő előtt megakadályozni a bűncselekményeket, hiszen a hacker csoportok gyakran komoly tudással rendelkező informatikusok soraiból tevődik össze.
Sok esetben még manapság is jó néhány gyártó beleesik abba a hibába, hogy nem fektet elég hangsúlyt a megfigyelő kamera rendszerek gyártása során a megfelelő védelmi rendszerre, így az eladott termék ahelyett, hogy a használó tulajdonát védené, értékes információkat ad ki a kiber-bűnözők számára. A statisztikák szerint, az utóbbi időben jó néhány lakás-behatolás történt amiatt, hogy a hackerek feltörték a biztonsági kamera rendszerek védelmét, kivárták a megfelelő pillanatot és lekapcsolták azokat, a tulajdonos pedig mit sem sejtve, betörés áldozata lett. Érdemes tehát kellőképpen szétnézni a piacon vásárlás előtt és minden tényezőre alaposan odafigyelni.