A túl magas páramennyiség sok otthonban okoz problémát, ami ilyenkor télen még jobban tetőzik. Ugyanis a fűtésszámlára gondolva, még a szellőztetések számát és időtartamát is minimalizáljuk, ami miatt a felesleges pára bennragad a lakásban. Miért baj ez?
Azért, mert a meleg levegő több vizet képes megkötni, így amikor egy hideg felülettel érintkezik, a pára lecsapódik, ezáltal nedvessé téve ezeket a területeket. Tudni kell, hogy a legtöbb esetben még a szellőztetés sem elegendő, így csakis az elektromos páramentesítő nyújthat segítséget.
Az elektromos páramentesítő egy beépített páramérővel van felszerelve, ami ha jelzi, hogy túl magas a vízgőztartalma a levegőnek, akkor a készülék elkezdi átáramoltatni magán a levegőt és közben kivonja belőle a felesleges vizet, amit egy tartályban gyűjt össze. A berendezés mindaddig nem áll le, amíg a páramérő el nem éri az ideális értéket vagy a tartály meg nem telik.
Ezért időnként érdemes figyelni, hogy miért is állt le és ha azt mutatja, hogy a tartály megtelt, akkor ürítsük ki gyorsan, mert csak akkor tudja folytatni a feladatát. Az elektromos páramentesítő használata kiemelten fontos, ha azt tapasztaljuk, hogy nedves valamelyik fal vagy ablak.
Hiszen a nedves környezet ideális élőhelyet teremt a penészgomba megtelepedéséhez, ami mindenkinek a rémálma. A penész nemcsak csúnya látvány, de egészségtelen is. Továbbá tudni kell, hogy az elektromos páramentesítő penészmentesítésre is alkalmazható, mivel megszűnteti annak életfeltételeit, ami ezáltal rövid időn belül eltűnik.